Seks co najmniej 2 razy w tygodniu jest doskonały dla zdrowia, przedłuża życia i daje szczęście

Seks jest dobry dla naszego zdrowia, przedłuża nasze życie i czyni nas szczęśliwszymi. Seks ćwiczy ciało i utrzymuje dobre samopoczucie. Seks chroni przed depresją, a nawet, jak pokazują ostatnie badania, rzekomo zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Pozytywny wpływ seksualności na aktywność mózgu człowieka podkreślają lekarze neurolodzy. Seks jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka i dlatego jest ważny dla mózgu. Podczas orgazmu aktywowane są określone obszary po prawej stronie mózgu. Jest coś takiego, co powoduje zmiany hormonalne, a one z kolei mają pozytywny wpływ na stan fizyczny i psychiczny człowieka.

Aktywność fizyczna i cudowny koktajl – to czysty seks

Istnieje tak ścisły związek między seksualnością człowieka a jego stanem zdrowia, że naukowcom trudno jest nawet określić, która z nich jest przyczyną, a która skutkiem. Czy brak pożądania seksualnego prowadzi do choroby, czy wręcz przeciwnie, jest objawem? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Istnieją jednak naukowo udowodnione fakty, które można zinterpretować, jako wskazówki do działania. Co jednak powinni zrobić ci, którzy nie chcą i / lub nie mogą? Czy nie jest to oznaką choroby?

Fakt numer jeden: podczas stosunku zwiększa się tętno i ciśnienie krwi. Ta aktywność fizyczna to idealna profilaktyka chorób układu krążenia. Dlatego też, według lekarzy seks to najlepszy sposób na utrzymanie formy. Naukowcy uważają, że u mężczyzn, którzy mają orgazm, co najmniej dwa razy w tygodniu, ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia jest o połowę mniejsze. Pojawiły się wyniki badań naukowych, które wskazywały, że natychmiast po orgazmie podwaja się liczba komórek odpornościowych, które chronią organizm przed patogenami.

Fakt numer dwa: namiętny seks aktywuje neurony w mózgu, co z kolei pobudza produkcję testosteronu. Ten hormon płciowy, który jest produkowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, jest po prostu cudownym koktajlem dla ciała i duszy. Testosteron to naturalny lek przeciwdepresyjny. Mężczyźni z niskim poziomem testosteronu częściej cierpią na depresję i są bardziej narażeni na raka prostaty.

Czułość, uczucie i pasja to seks dwa razy w tygodniu

U kobiet podobny efekt wywołuje hormon oksytocyna, który jest wytwarzany w organizmie kobiety po stosunku. Oksytocyna, zwana także hormonem uczucia i czułości, zapobiega rozwojowi raka piersi. Według seksuologów korzystne hormony płciowe są wytwarzane silniej, gdy w związkach panuje prawdziwa namiętność i szczere uczucie. Profilaktyczny efekt stosunku płciowego jest wzmocniony, jeśli relacje między partnerami są stabilne i oparte na wzajemności. Eksperci twierdzą, że najlepiej byłoby uprawiać seks przynajmniej dwa razy w tygodniu, aby utrzymać hormony i zdrowie na odpowiednim poziomie.

A co z tymi, którzy cierpią na brak pożądania seksualnego? Wiadomo, że jest to poważny problem, który zatruwa życie ludzi. U tych, którzy rzadko uprawiają seks, spada poziom testosteronu w organizmie, a niski poziom testosteronu może z kolei powodować słabe libido. Tak, więc rozwiązaniem tego problemu, bez względu na to, jak paradoksalnie to zabrzmi, jest namiętny, zmysłowy i co najważniejsze, regularny seks.

Dużo seksu i długie życie

Jeśli wierzyć statystykom opartym na badaniach populacji w różnych krajach, to mieszkańcy Grecji są najbardziej wzorowi z punktu widzenia lekarzy. Zgodnie z wynikami uzyskanymi w wyniku badań Grecy prowadzą pod względem częstotliwości współżycia, ze średnio 164 stosunkami na osobę rocznie. Za Grecją, plasuje się Brazylia, a Polska znalazła się na 10 miejscu, nasi dorośli obywatele uprawiają seks średnio 143 razy w roku. Najmniej aktywni seksualnie są Japończycy. W ciągu roku odbywają 48 stosunków seksualnych na osobę. Nawiasem mówiąc, oczekiwana długość życia w Japonii jest dłuższa niż w innych krajach. Czyli żyją dłużej pomimo lub z powodu niskiej aktywności seksualnej.

Leave a Reply