Dobry, czyli bezpieczny seks

Seks to sfera życia przynosząca ogromną przyjemność, w której można się jednak łatwo zatracić. Warto pamiętać o tym, że radość ze zbliżeń wiąże się również z bezpieczeństwem. Nie chodzi tu wyłącznie o ryzyko niechcianej ciąży, ale o “niespodzianki”, które można przywieźć z wyjazdu służbowego czy wakacji pod palmami połączonymi z miłym spędzeniem czasu z nowo poznanymi osobami. Dobry seks to zawsze seks bezpieczny, o czym nie można zapominać w chwili uniesień!

Nie trać głowy

Młodzi ludzie żyją chwilą, dają się ponieść emocjom i zazwyczaj nie myślą o konsekwencjach swoich działań. Kiedy rozpoczynają współżycie czerpią z tego przyjemność, nad możliwymi skutkami zastanawiając się znacznie później. Warto podkreślić, że z seksu można się cieszyć, jednocześnie nie zapominając o bezpieczeństwie. W końcu seks wiąże się z możliwością poczęcia lub złapania wielu groźnych chorób – wystarczy nie tracić głowy i zachować nieco zdrowego rozsądku, nawet jeśli okoliczności zachęcają do zapomnienia. Pamiętajmy, że może mieć ono przykre konsekwencje!

Prezerwatywa – czemu nie?

Wokół prezerwatyw narosło wiele mitów dotyczących tego, iż całkowicie blokują one doznania, są niewygodne, zawodne. Nowoczesne prezerwatywy są bardzo cienkie i praktycznie niewyczuwalne przez mężczyznę, przy tym zapewniają nie tylko ochronę przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Chlamydia, rzeżączka, syfilis czy nawet wirus HIV to choroby, z którymi nikt nie chciałby mieć styczności.

Prezerwatywę można założyć w dowolnym momencie przed rozpoczęciem penetracji lub seksu oralnego i zajmuje to zaledwie kilka chwil. Prezerwatywa nie musi być traktowana jako konieczność – można wybrać specjalne modele smakowe czy z wypustkami, które urozmaicą zbliżenie. Na rynku są dostępne również… prezerwatywy dla kobiet, które niestety nie są powszechnie dostępne, jednak można kupić je w sieci. Podobnie jak wersja dla panów, również chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzięki temu panie nie muszą polegać na swoich partnerach i mogą wziąć sprawy w swoje ręce, dbając o odpowiednie zabezpieczenie.

Nieplanowana ciąża

Kolejny problem każdego zbliżenia to ryzyko zajścia w ciążę. Nieplanowane poczęcie może sprowadzić na pary dużo kłopotów, wystarczy jednak stosować metody antykoncepcji, by można było zredukować ryzyko zapłodnienia praktycznie do zera. Każdy seks bez zabezpieczenia zakończony wytryskiem w pochwie niesie ze sobą spore ryzyko poczęcia. Szczególnie lekkomyślny jest całkowity brak zabezpieczenia podczas stosunku z przypadkowo poznanymi osobami – wtedy ryzyko jest podwójne – niechcianej ciąży oraz choroby wenerycznej.

Choroby przenoszone drogą płciową

Warto podkreślić, że chorobami wenerycznymi można zarazić się nie tylko podczas “tradycyjnego” stosunku. Do zakażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt ze spermą, wydzieliną z pochwy czy z krwią. Może się to stać podczas stosunku analnego czy miłości francuskiej. Z tego tez powodu prezerwatywa jest zalecana zarówno przy zbliżeniu analnym, jak i dopochwowym. Można ją stosować także w czasie seksu oralnego, chociaż może okazać się mniej wygodna. Na rynku są dostępne również specjalne chusteczki do seksu oralnego, które stanowią barierę przed chorobotwórczymi patogenami i zmniejszają ryzyko zakażenia podczas uprawiania miłości francuskiej. Można je kupić w dobrych aptekach lub zamówić online – wygodnie i dyskretnie z dostawą pod wskazany adres. Z pewnością warto je mieć w zapasie, podobnie jak prezerwatywy.

Leave a Reply