elegant style is the characteristics of swiss https://www.patekphilippe.to.

https://www.replica-watches.is/ for sale workmen pga masters wholly commited.

arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality richard mille replica forum guard.

exacting expectations have become the facets relating to fausse rolex usa.

amazewatches forum created command through workspace altar.

Czy związek bez seksu jest w ogóle możliwy?

Seks nie jest już tematem tabu, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Ludzie mówią o nim otwarcie, a seks zaczynają uprawiać młodsze osoby niż dawniej. Według ekspertów seks jest ważnym elementem związku i pełni on funkcję spoiwa. Uważają oni jednak, że długotrwała relacja bez aspektu fizycznego, jest jak najbardziej możliwa. Wraz z upływem lat niektóre pary odsuwają temat seksu na boczny tor, a czerpią prawdziwą radość i szczęście z prawdziwej i głębokiej więzi emocjonalnej. Takiego właśnie zdania są psychologowie.

Jaka jest rola seksu w związku?

Wiele zależy od indywidualnego podejścia danej pary, co do seksu. Dla każdego człowieka może on mieć inne znaczenie. Niektóre osoby twierdzą, że dzięki kontaktom intymnym, można pokazać swoją miłość względem drugiej osoby. Inni natomiast uważają, iż jest to sposób na przypieczętowanie bycia w związku i udowodnienia przynależności do partnera. Pewne osoby uważają również, że współżycie z partnerem zapewnia im wyłączność na niego. Jaka jest rzeczywista rola seksu w związku?

Przede wszystkim musi być on aktem oddania się ukochanej osobie na poziomie ciała, umysłu oraz ducha. Nie powinno się go traktować tylko i wyłącznie w kategorii fizycznej, czyli uprawiać go, tylko po to, aby zaspokoić spój popęd i wyżyć się. Osoby, które uważają go za bezsprzeczną podstawę i obowiązkowy element zdrowej relacji, mogą mieć problem, jeśli ich partner nie do końca spełnia pewne oczekiwania. W tym wypadku związek skazany jest najczęściej na niepowodzenie, jeśli seks przewyższa wartość partnera, z jakim tworzymy relację. Jeśli stawiamy seks na pierwszym miejscu i daje on nam najwięcej radości z przebywania z partnerem, wtedy faktycznie życie bez niego może okazać się problematyczne.

Brak seksu w związku

Czasem zdarza się, że seks jest dla nas zbędną częścią życia. Kochamy naszego partnera, jednak są dla nas istotniejsze kwestie, aniżeli zbliżenia intymne. Zamian seksu ważniejsze staje się dla nas zaufania, śmiech czy szacunek do drugiej osoby. Niekiedy zdarzają się relacje oparte jedynie na fizyczności. Jednak pomimo wysokiej jakości seksu, może nam brakować zaangażowania emocjonalnego. Pomimo aktywności seksualnej czujemy się bardziej samotni, aniżeli podczas etapu w życiu, kiedy przebywaliśmy w emocjonalnie satysfakcjonującym związku bez zbliżeń intymnych. Często niepokój wynikający z braku stosunków pojawia się tuż na samym początku związku, kiedy relacja dopiero się rozwija. Brak seksu pomaga w rozwinięciu związku, zbliżeniu się do siebie, właśnie dlatego jego brak może wywoływać negatywne odczucia, czyli gniew i frustracje.

Oczywiście możliwy jest związek wyzbyty sfery seksualnej, jednak ważne jest to, aby takie życie odpowiadało obojgu partnerom. Najważniejsza jest odpowiednio komunikacja, warto rozmawiać z partnerem, jeśli rezygnacja z seksu wynikła jedynie z jednej strony. Jeśli się on zgodzi i jemu też odpowiada związek bez sfery intymnej, wówczas nie ma żadnego problemu. Ważne jest to, czego oboje ludzi oczekuje od związku, jakie są ich oczekiwania i co sprawia im radość i przyjemność. Rezygnacja z seksu nie oznacza bowiem braku żadnego kontaktu fizycznego. Para może w końcu okazywać sobie czułość w inny sposób, poprzez przytulanie czy całowanie. Każdy z nas odczuwa inną potrzebę fizycznej bliskości z partnerem. Para może na swój indywidualny sposób cieszyć się z bliskości i nie w każdym przypadku, musi oznaczać to uprawiania seksu. Brak seksu w związku jest więc możliwy, musi być on jednak zaakceptowany przez obie strony.

Leave a Reply